Тренування з підвісними петлями

Перегуда Михайло - тренер тренажерного залу, персональний тренер.

Тренування з підвісними петлями набувають у світі все більшої популярності. Ефективність занять і широкі можливості петель ми змогли оцінити і в нашому клубі.

Цікавою є історія виникнення цього обладнання.

Засновником підвісних петель є Ренді Хетрік – командир елітного підрозділу американської морської піхоти “Морські котики”.

Перший прототип петель з'явився у 1997 році. Це був пояс від кімоно і стропи від парашуту. З часом петлі набирали популярності та змінювались. Вже в березні 2004 року починається офіційна програма з продажу петель “Travel X”, а наступного року популярність настільки виросла, що виникла потреба в підготовці тренерів. У 2005 році Хетрік читає свій перший курс “Suspension Training”. Після цього курсу починається масове розповсюдження петель по світу.

Багато хто до петель ставиться скептично. Але тренування з петлями не слід порівнювати з тренуваннями з вільними вагами, оскільки ці навантаження різнопланові. Так, в результаті тренувань з підвісними петлями, зміцнюються м’язи і зв’язки, розвиваються основні рухові якості (сила, витривалість, швидкість, гнучкість, координація рухів, в тому числі баланс). Під час занять з петлями в роботу залучаються не тільки м’язеві групи, які відповідають за виконання руху, але й м’язи-стабілізатори (глибокі м’язи, що утримують положення тіла в просторі), що сприяє спалюванню великої кількості калорій та рівномірному розподіленню навантаження на суглоби та хребет.

Заняття з підвісними петлями дозволяють:
- отримати необхідне фізичне навантаження за короткий період часу, покращити функціональний стан усіх систем організму
- підвищити рівень фізичних якостей
- отримати жироспалювальний ефект
- зменшити травматизм
- індивідуалізувати навантаження для людей різного віку та з різними можливостями (петлі також застосовують у реабілітації після травм та післяпологовий період)
- внести різноманітність і подарувати нові відчуття досвідченим прихильникам фітнесу